12.8 гр.
31 мм

kirjeldus

esikülg
Mündi esiküljel on: üleval - kiri UKRAINA / 2021, mille all - Ukraina väike riigimärk; keskel - stiliseeritud kompositsioon medali kujul lindil: kujutatud on Maa, mille ümber on pealdised: UKRAINA BOGATYR (poolringis palli kohal), CHAMPION CHAMPION (poolringis palli all) münt nimiväärtus - 2 / UAH (allpool peegli taustal) mõlemal pool keskset kompositsiooni - stiliseeritud võitlusstseenid; Ukraina keskpanga pangatähe rahapaja logo (all paremal).
Tagurpidi
Mündi tagaküljel on I. Poddubny peegelpildil, millest paremal - tema eluaastad 1871/1949 ja kiri Ivan Poddubny (poolringis paremal).
serv
flööditud
kirjeldus
Pühendatud kuulsa spordimehe, Kreeka-Rooma maadluse kuuekordse maailmameistri Ivan Maksimovitši Poddubnõi 150. sünniaastapäevale. "Meistrite meister", "Meistrite kuningas", nagu toonane Euroopa ajakirjandus maadlejast kirjutas, sai kuulsaks oma kangelasliku jõu, julguse, osavuse, meelekindluse poolest. 40 aasta jooksul pole Poddubny kaotanud ühtegi meistritiitlit ja saanud kaotusi ainult üksikvõitlustes. Kasakate perekonna järeltulija sai ta sportlase legendaarse kuulsuse, tema nimest sai rahva võitmatu jõu sümbol. Tänaseni võrreldakse Ukrainas Poddubnyga suure füüsilise jõuga inimesi.